Dlaczego warto przeprowadzać audyty w branży kosmetycznej?

Audyty są nieodzownym elementem zarządzania jakością i bezpieczeństwem w branży kosmetycznej. Nasze usługi audytowe obejmują szczegółowe oceny zgodności z wymaganiami prawnymi i normami branżowymi. Przeprowadzamy audyty trzeciej strony, które pomagają firmom identyfikować potencjalne ryzyka, optymalizować procesy produkcyjne i zapewniać najwyższe standardy jakości.

Proces przeprowadzania audytów

Podczas audytów nasi eksperci dokładnie analizują wszystkie aspekty produkcji kosmetyków, od przyjmowania surowców, przez procesy produkcyjne, aż po końcową kontrolę jakości i magazynowanie. Weryfikujemy dokumentację i procedury operacyjne pod kątem zgodności z wymaganiami prawnymi i normami branżowymi, w tym ISO 22716. Na podstawie zebranych danych opracowujemy szczegółowy raport zawierający rekomendacje dotyczące koniecznych korekt i ulepszeń.

Korzyści z regularnych audytów

Regularne audyty pozwalają firmom na bieżąco monitorować stan swoich systemów zarządzania jakością oraz dbać o jakość i bezpieczeństwo wytwarzanych produktów. Dzięki naszym audytom, firmy mogą nie tylko spełniać wymagania prawne, ale także ciągle doskonalić swoje procesy i produkty. Zapewniamy profesjonalne wsparcie na każdym etapie audytu, pomagając klientom w optymalizacji ich działań i zwiększaniu konkurencyjności na rynku.

Jakie rodzaje audytów zapewniamy?

Regularne audyty pozwalają firmom na bieżąco monitorować stan swoich systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwem. Dzięki naszym audytom, firmy mogą nie tylko spełniać wymagania prawne, ale także ciągle doskonalić swoje procesy i produkty. Zapewniamy profesjonalne wsparcie na każdym etapie audytu, pomagając klientom w optymalizacji ich działań i zwiększaniu konkurencyjności na rynku.

Audyt trzeciej strony

Audyt trzeciej strony to doskonałe narzędzie do sprawowania nadzoru nad dostawcą czy podwykonawcą. Wykorzystywany jest również do kwalifikacji nowego dostawcy/podwykonawcy, czy przy wyborze producenta kontraktowego.

Oznakowanie i deklaracje marketingowe

Każdy produkt kosmetyczny powinien zostać odpowiednio oznakowany (zgodnie z wymaganiami prawnymi) jak i powinien zawierać deklaracje marketingowe poparte odpowiednią dokumentacją i nie wprowadzające w błąd użytkownika.

Dokumentacja produktu

Obowiązek przechowywania dokumentacji produktu kosmetycznego Osoba odpowiedzialna za wprowadzanie kosmetyku do obrotu ma obowiązek skompletowania i przechowywania dokumentacji produktu (tzw. PIF –...

Produkty lecznicze, odżywki, kremy